|
Click here to go back to selection
2015 Cross Tables
2015 Champions
2015
Under 8 |
1st |
Nishchal Thatte |
2nd= |
Vikram Rajmohan & Shlok Verma |
4th= |
Samuel Beukes, Joe Birks, Anton Drel, James Merriman & Dimitrios Levon Zakarian |
London Champion |
Nishchal Thatte |
Leading Boy |
Nishchal Thatte |
Leading Girl |
Elena Currah |
Best Under 7 |
Nishchal Thatte |
Under 10 Minor |
1st= |
Dana Dostanova, Callum Howson, Anna Markova & Hugo Rayner |
Leading Boys |
Callum Howson & Hugo Rayner |
Leading Girls |
Dana Dostanova & Anna Markova |
Under 10 Championship |
1st |
Jacob Yoon & Christopher Tombolis |
3rd |
David Gonzalez |
4th= |
Arjun Kolani, Tristian See, Kian Shah & Anum Sheikh |
London Champion |
Jacob Yoon & Christopher Tombolis |
SCCU Boys Under 9 Champion |
Arjun Kolani & Kian Shah |
SCCU Girls Under 9 Champion |
Stefania Iosub |
Leading Boy |
Jacob Yoon & Christopher Tombolis |
Leading Girl |
Anum Sheikh |
Leading Under 9 |
Arjun Kolani & Kian Shah |
Under 12 Minor |
1st |
Raphael Balouka-Myers |
2nd |
Benjamin Hammond |
3rd= |
Navieinaah Haridas, Saatvika Mahesh, Daniel Merlini & Radha Ratnesan |
Leading Boy |
Raphael Balouka-Myers |
Leading Girl |
Navieinaah Haridas, Saatvika Mahesh & Radha Ratnesan |
Under 12 Major |
1st |
Jason Covey, Chirag Guha & Anita Somton |
4th= |
Aaravamudhan Balaji, Savin Dias, Tristian See & Christopher Tombolis |
London Champion |
Jason Covey |
SCCU Boys Under 11 Champion |
Savin Dias* |
SCCU Girls Under 11 Champion |
Nilomi Desai |
Leading Boy |
Jason Covey & Chirag Guha |
Leading Girl |
Anita Somton |
Leading Under 11 |
Aaravamudhan Balaji, Savin Dias, Tristian See & Christopher Tombolis |
Under 14 Minor |
1st |
Luke Eadie |
2nd= |
Nadia Jaufarally & Andrei Prokhorenko |
4th= |
Niall Clarke, Max Faircloth, Charlie Metcalfe & Aadarsh Saravanan |
Leading girl |
Nadia Jaufarally |
Under 14 Major |
1st= |
Dominic Miller & Ilya Misyura |
3rd= |
Amardip Ahluwalia, Gautam Jain & Luke Vallis |
London Champion |
Ilya Misyura |
SCCU Boys Under 14 Champion |
Ilya Misyura |
SCCU Girls Under 14 Champion |
Emily Green |
Leading Girl |
Lucy Bennet-Stevens & Emily Green |
Leading Under 13 |
Ilya Misyura |
Under 16 |
1st |
Pranay Chauhan |
2nd |
Rishul Karia |
3rd |
James Forster |
London Champion |
Pranay Chauhan |
Leading Boy |
Pranay Chauhan |
Leading Girl |
Zoe Varney |
Under 18 / Under 21 / FIDE Rated Open |
1st= |
Alexander Cherniaev & David Haydon |
3rd |
Robert Willmoth |
Leading Under 21 |
Joshua Cavendish, Maciej Czopor, Girinath Haridas, Oscar Pollack & Gorak Rajesh |
Leading Under 18 |
Maciej Czopor, Girinath Haridas, Oscar Pollack & Gorak Rajesh |
London Under 21 Champion |
Oscar Pollack* |
London Under 18 Champion |
Oscar Pollack* |
SCCU Under 18 Boys Champion |
Gorak Rajesh* |
SCCU Under 18 Girls Champion |
not awarded |
Rating Prize (under 1900) |
Joshua Cavendish, Maciej Czopor, Oscar Pollack, Gorak Rajesh & Daniel Young |
Northwick Park Open |
1st |
Paul Georghiou |
2nd= |
Pardeep Bahra & Paul Cooksey |
Grading Prize (U170) |
Jacob Boswell |
Northwick Park Major |
1st |
Russell Goodfellow |
2nd= |
John Cawston & Oliver Finnegan |
Grading Prize (U140) |
Peter Lim |
Northwick Park Minor |
1st= |
Charles Davie, Soumiya Ragavan & Nathan Weersing |
Grading Prize (U105) |
Mohammud Jaufarally & Jenny Kilcline |
London Christmas Major |
1st |
Robert Stern |
2nd |
Richard Desmedt |
Grading Prize (U145) |
Nigel Colter |
London Christmas Minor |
1st |
Arthur Copping |
2nd= |
Richard Dulley, Vishnu Kirupakaran & S David Wray |
Grading Prize (U100) |
Vishnu Kirupakaran |
|
|